На головну сторінку  Укр
Трохи про блоки живлення
Хочемо запропонувати Вашій увазі короткий огляд блоків живлення Golden Field в порівнянні з аналогічними виробами інших виробників.

При покупці блоку живлення варто задуматися, наскільки важливий цей вузол для роботи комп'ютера. Саме від нього залежить стабільність роботи всіх компонентів, починаючи з процесора і закінчуючи мережевою картою. Вибрати блок живлення для свого персонального комп'ютера непросто, тому що на ринку присутня безліч товарів різних фірм. Крім того, останнім часом у продажу можна часто зустріти підробки виробів відомих виробників. З урахуванням цього нам хотілося б пояснити, на які аспекти варто звернути особливу увагу при виборі та купівлі блоку живлення.

У всіх сучасних блоках живлення, що відповідають стандарту ATX 2.0 (з додатковим каналом +12 В), обов'язково присутні роз'єми для живлення жорстких дисків з інтерфейсом Serial ATA. Відходить у минуле використання перехідників, але додатковий роз'єм живлення для графічних карт стандарту PCI Express присутній не завжди - все залежить від конкретного виробника.

Основні вузли імпульсного джерела живлення - вхідний фільтр і випрямляч, коректор коефіцієнта потужності, ШІМ-контролер перетворювача, силові ключі, вихідний трансформатор, вихідні випрямлячі і фільтри, система охолодження, вихідні роз'єми.

Зазирнемо всередину блоків живлення Golden Field і подивимося на їх основні характеристики.Базова модель Golden Field S460-400W

Ряд блоків живлення представлений моделями Golden Field S460-400W, Golden Field S490-440W, Golden Field SH500-450W, Golden Field S560-500W, Golden Field SH700-650W, Golden Field SH110-1000W, що дають широкий вибір потужностей та асортимент сполучних роз'ємів для будь-яких цілей.

У порівнянні з аналогічними виробами базової серії деяких виробників ми бачимо, що всі внутрішні компоненти на монтажній платі акуратно розпаяні. Дроселя і фільтри стоять на своїх місцях, а не замінені перемичками, які часто можна побачити в дешевих конструкціях (до речі, багато покупців не приділяють цьому моменту належної уваги, проте це обов'язкова вимога при сертифікації блоку в системах CE і TUV). Крім того, елементи що особливо нагріваються, розташовані на достатній відстані один від одного. Це сприяє рівномірному розподілу і забору вентилятором тепла, що виділяється блоком живлення.

У блоках живлення Golden Field застосовуються високотемпературні електролітичні конденсатори, розраховані на температуру 105° С. Всі транзистори обережно посаджені на радіатори через термопрокладку. Самі радіатори з товстого листового алюмінію з гребенчатою ​​верхньою частиною забезпечують гарне охолодження і штатний тепловий режим транзисторів і діодів. Задня панель блоків живлення має вентиляційну сітку з шестикутними отворами, що створює найменший опір повітряному потоку.

У блоках S460-400W, S490-440W застосовані 12-см, а починаючи з SH500-450W - 14-см малошумливі вентилятори. Починаючи з блоку SH700-650W, вентилятори встановлені на двох кульковальницях (ball bearing), до того ж в моделі SH700-650W є світлодіодне підсвічування вентилятора.

На відміну від дешевих виробів інших виробників, молодші моделі блоків живлення Golden Field оснащені пасивним коректором коефіцієнта потужності (PFC), який представляє собою дросель порівняно великій індуктивності, включений в мережу послідовно з блоком живлення. Він певною мірою згладжує імпульси споживаного струму, розтягуючи їх у часі. Типовий коефіцієнт потужності БЖ з пасивним PFC складає близько 0,75-0,8.

Вихідні дроти поміщені в електростатичний екран-панчоху, що знижує рівень завад, полегшує складання та розбирання комп'ютера, захищає дроти від механічних пошкоджень.

В основі блоків S460-400W, S490-440W, SH500-450W, SH560-500W лежить сучасний надійний ШІМ-контролер SG6105, оснащений всіма видами захистів і виключає пошкодження материнської плати та інших споживачів електроживлення. Це і захист від підвищеної і зниженої напруги на виходах 3,3V, 5V, 12V, захист від зниженої напруги -12V і -5V, захист від короткого замикання в навантаженні і захист від перевищення заданої потужності, формування необхідних тимчасових інтервалів для сигналів PS-ON і PG. Треба відзначити, що в багатьох конструкціях дешевих блоків живлення захисні кола зроблені за спрощеною схемою або взагалі відсутні. Що, в свою чергу, може призвести до виходу з ладу дорогих компонентів комп'ютера - материнської плати, процесора, вінчестерів .

Високий ступінь інтеграції контролера і мале число зовнішніх деталей підвищують надійність блоків живлення, зібраних на контролері SG6105.

Крім того, в мікросхемі є два елементи 431 для створення стабілізаторів 3,3V і 5V stand-by.

Вся серія блоків живлення Golden Field орієнтована на формування великої потужності по 12V виходу.

У БП S460-400W це 20А по 12V - 240 ват.

Починаючи з БП S490-440W з'являються дві лінії по 12V: 12V1 і 12V2. У БП S490-440W збільшена потужність силових транзисторів і діодів і поставлені дві 16-амперні діодні зборки Шоттки в паралель з 12V, що підвищило вихідний струм і потужність по лініях 12V.

У блоці SH500-450W ще більше збільшена потужність силової частини (транзистори 13009, корпус ТО-3) і встановлено дві включені в паралель 20-амперні діодні зборки Шоттки по каналу 12V.

Для подальшого збільшення потужності в БП SH560-500W застосований більш потужний силовий трансформатор.

БП SH700-650W це блок з підвищеним коефіцієнтом корисної дії (не менше 80%), в якому застосований активний коректор потужності (PFC - power factor corrector), що дозволяє використовувати блок в діапазоні ~ 110V-260V (автовольтаж), оптимізує споживання електроенергії і зменшує реактивну потужність, що марно розсіюється в мережі живлення.Блок живлення Golden Field SH700-650W

Крім того, що активний PFC забезпечує близький до ідеального коефіцієнт потужності, так ще на відміну від пасивного, він покращує роботу блоку живлення - додатково стабілізує вхідну напругу основного стабілізатора блоку, завдяки чому блок стає помітно менш чутливим до зниженої мережевої напруги.

Такі блоки живлення мають специфічну особливість - їх експлуатація спільно з дешевими ДБЖ, що видають ступінчастий сигнал при роботі від батарей може призводити до збоїв в роботі комп'ютера, тому виробники рекомендують використовувати в таких випадках ДБЖ класу Smart, завжди подають на вихід синусоїдальний сигнал. Для блоків з пасивним PFC ця вимога не є обов'язковою, відповідно для захисту комп'ютерних систем початкового і середнього класу буде достатньо офлайнового ДБЖ класу Back-up.

Також використання активного PFC покращує реакцію блоку живлення під час короткочасних (частки секунди) провалів мережевої напруги - в такі моменти блок працює за рахунок енергії конденсаторів високовольтного випрямляча, ефективність використання яких збільшується більш ніж в два рази. Ще однією перевагою використання активного PFC є більш низький рівень високочастотних перешкод на вихідних лініях, тобто такі блоки рекомендуються для використання в ПК з периферією, призначеної для роботи з аналоговим аудіо / відео матеріалом.

До безумовних плюсів блоку живлення можна віднести високу стабільність вихідних напруг практично при будь-якій зміні напруги живлення в мережі загального користування. Значну роль у виборі блоку живлення грає ККД. У нашому випадку менше 20% енергії витрачається даремно, іншими словами, перетворюється в тепло, що відповідає стандарту енергозбереження 80 PLUS.

Силова частина в блоці Golden Field SH700-650W зібрана на потужних польових транзисторах і сучасному ШІМ-контролері SG6932.

У БП SH110-1000W є 4 лінії по 12V, активний PFC-коректор, автовольтаж. Цей блок задовольнить найвибагливіших користувачів.

На ринку радіокомпонентів часто можна знайти деталі з однаковим маркуванням, але різними характеристиками. Підробки силових транзисторів і інших дорогих елементів - досить поширене явище. У світлі цього варто відзначити, що у всіх блоках Golden Field застосовуються тільки оригінальні сертифіковані радіокомпоненти відомих фірм. Всі блоки живлення сертифіковані в системі УкрСЕПРО.

І нарешті, значним плюсом лінійки блоків живлення Golden Field є дуже мала пульсація вихідної напруги, оскільки саме наявність великого значення змінної напруги в вихідних ланцюгах блоку живлення повільно, але вірно вбиває дорогі компоненти комп'ютерів. І, нарешті, ще один важливий плюс - відносно низька ціна - робить блоки живлення Golden Field більш доступними багатьом споживачам.
www.goldenfield.com.cn
© 2006-2021 J. Digital Computer Technologies